Pravidla

Bloggovat o tématech jako je duševní zdraví a neurodiverzita; o tématech, která se přímo topí v mýtech, předsudcích a stereotypech je, věřte mi, opravdu velmi náročné, z tohoto důvodu jsem nucena zavést pravidla pro svůj blog. Jsou to citlivá témata, kterým lidé, kterých se to přímo netýká, ne vždy rozumí.

PRAVIDLA… nebo spíš pravidlo:

  1. Jednoduše: nerýpejte. Rýpavé komentáře nebudu schvalovat, nevidím důvod, proč bych takovým lidem měla dávat prostor. A když vás v komentářích opravím, že nejsme nemocní, ani vadní, dokonce i když píšu články ve kterých si stěžuji na přístup společnosti, nejedná se o žádný útok na vaši osobu. Je to jen snaha ukazovat společnost i z té druhé, často spíš odvrácené, strany. A myslím si, že si to můžu dovolit nejen jako student psychologie a autista, ale prostě jen jako člověk, který žije ve společnosti už pěkných pár let.

Jinak, věřte tomu, nebo ne, jsem snad docela milá, ale nesnáším dvě věci: lidskou hloupost a nedostatek znalostí, který je prezentován jako dostatek znalostí a je používán v hádce s lidmi, které ty znalosti skutečně mají.

Reklamy