O mně

~ Kdo jsem?

Mám tak trochu jiný mozek než ostatní lidé. Ne, nejsem introvert, ani věčný snílek. Potrpím si na přesnost, fakta a jasné definice. A definic mé osoby je hodně, zvláště eFka – jsem Asperger (F84.5), jinými slovy autista a mám ADHD (F90.0), které mi způsobuje téměř až cyklothymické stavy (F34.0) a které dělá mi ze života „tak trochu“ peklo. Mimo jiné mám synestezii, alexithymii a v Bradavicích bych chodila do Zmijozelu. Ačkoliv se opravdu nedomnívám, že jsem i Savant (nevyskytuje se jen u lidí s mentální retardací), moje myšlení je téměř až striktně obrazové a systémové jako třeba u Temple Grandin. Podle MBTI typologie jsem INTx. A to vše sem píšu, abych ukázala, jak moc mám ráda „nálepky“. Jsou jednoduché a naprosto jasné. Pokud jim nerozumíte a nevíte, co si pod nimi představit, tak jsem pro vás připravila slovník pojmů.

Je možné, dokonce i pravděpodobné, že při čtení mých článků nabudete dojmu, že je píše víc osob. Nepíše. Ovšem já jsem člověk poměrně rozpolcený a ambivalentní. A jako důkaz, že nepřeháním, můžu s klidem říct, že mi v psychotestech vychází, že jsem flegmatik (způsobeno alexithymií) a cholerik (způsobeno ADHD) zároveň. Opravdu.

Mými dvěma nejoblíbenějšími seriály, na které se často ve svých článcích odkazuju, jsou švédsko-dánský Most (Bron/Broen), BBC Sherlock a The good doctor. Ve všech seriálech jsou hlavní postavy autistické.

Untitled-1

 

~ Tak trochu životopis

 

Jelikož jsem nerozhodná a láká mě spousta profesí, ze střední školy jsem vylezla jako odmaturovaný umělec, ale na vysokou školu jsem šla studovat lingvistiku anglického jazyka a pedagogiku. A protože mě baví psychologie a chci mít potvrzení, že o ní opravdu něco vím, tak ji půjdu za pár měsíců studovat do Velké Británie. Vtipné je, že momentálně dostávám zaplaceno za psaní článků pro jiné weby než je můj blog. Mimo jiné mě baví psát povídky (ano, Aspergeři mají taky imaginativní myšlení), grafika a focení. Moje další blogy + kontakt najdete zde.

~ O čem můj blog je?

Především o mně a o věcech spojené s mou osobou – tedy o diagnózách (převážně autismus a ADHD). Najdete tu ale i například přeložené články zahraničních autistů, nebo jen songy, které poslouchám.

~ Proč an antiheroine?

Svou přezdívku jsem si vybrala z prostého důvodu – mnoho mých oblíbených televizních a filmových postav spadá do kategorie antihrdinů; tedy dělají hrdinské skutky, ale protože s lidmi to bývá těžké, tak často musí udělat věci, které nejsou technicky vzato morálně správné. A já se s nimi ztotožňuju, protože lidská psychika není černobílá, dobro není vždy dobro a zlo není vždy zlo, záleží jen na úhlu pohledu.

Reklamy