O mně

~ Kdo jsem?

Mám tak trochu jiný mozek než ostatní lidé. To potvrzuje i má „sbírka“ diagnóz. Některé jsou zcela určitě běžnou součástí lidské diverzity – jak dokazují výzkumy – kterou společnost ještě nepřijala a některé kultury o ní nechtějí ani slyšet – a proto je nutná osvěta, o kterou se snažím i já – a některé mi komplikují život. Ale je to tak, jak to je. Lítost, popírání, ani šikanování za účelem duševní „normalizace” (nepřipomíná vám to cosi?) k tomu nepatří. Lidé nepatří do tabulek a svět není černobílý, nemusíme být všichni stejní, pokud to neomezuje svobodu a práva jiných.

Jaká je tedy moje sbírka? Především (ale ne výhradně) eFková: Aspergerův syndrom a ADHD. A mnoho dalšího, co se k eFkům obvykle pojí: synestezie, alexithymie a nadání (gifted people).

Je možné, že při čtení mých článků nabudete dojmu, že je píše víc osob. Nepíše. Ale jsem poněkud ambivalentní. A jako důkaz, že nepřeháním, mohu s čistým svědomým říct, že mi v psychotestech vychází, že jsem flegmatik a cholerik zároveň. A občas můžu, byť velmi nerada, působit arogantně. Hlavně, když se naštvu. 🙂

~ Tak trochu životopis

Jelikož jsem nerozhodná a láká mě spousta profesí, ze střední školy jsem vylezla jako odmaturovaný grafik, ale na vysokou školu jsem šla studovat lingvistiku anglického jazyka a pedagogiku a teď z ní mám Bc. :). A protože mě baví psychologie a chci mít potvrzení, že o ní opravdu něco vím, tak ji studuji… v Anglii. A přitom vedu nejen svůj blog, ale jsem i redaktorem na jiných webech.

Mimo jiné mě baví psaní povídek, zajímá mě umění, které není za hranicí soudnosti, ale přednost dávám exaktním vědám a výzkumům a technologiím, jejichž expanze je znepokojivá.

~ O čem můj blog je?

O tom, jak si žiju. O osvětě. O mých myšlenkách. A najdete zde i několik přeložených článků.

~ Proč an antiheroine?

Svou přezdívku jsem si vybrala z prostého důvodu – mnoho mých oblíbených televizních a filmových postav spadá do kategorie antihrdinů; dělají hrdinské skutky, ale protože s lidmi je všechno složité, často musí udělat věci, které nejsou, podle většinového pohledu, morálně správné. Koneckonců dobro a zlo v pravém slova smyslu neexistuje, jsou to jen naše představy.

Inu, ve světě Harryho Pottera bych patřila do Zmijozelu.

Untitled-1

 

Reklamy