Hledání bytu

Jak už jsem zmiňovala v předchozím článku, vracím se zpátky do Prahy. S Malahan jsme se domluvily, že se pokusíme splašit nějaký byt, jelikož se mi doma nechce zůstávat; jednak už jsem poslední tři roky pobývala spíše v Praze, takže jsem si zvykla na určité vymoženosti jako například, že můžu jít do kina, či do restaurace (ovšem vzhledem k těm cenám, to aby člověk pomalu platil svými orgány, nebo máslem).

Včera v noci jsem měla takovou chvilku, kdy kromě toho, že bylo všude potemnělo, tak se mi potemnělo i v mozku a náhle mi připadala hrozně vtipná představa, která v půl jedné ráno málem vzbudila celý byt, když jsem chytila v koupelně záchvat smíchu, jak by bylo úžasné, kdyby existovaly dva totožné jazyky se stejnou gramatikou a slovní zásobou, která by ale znamenala něco úplně jiného – například, kdyby ‚koitus‘ znamenal třeba ‚dobrý den‘:
„Dobrý den, vy jste tady na ten pracovní pohov -„
„Koitus -„
„Cože???“

giphy

Rozhodly jsme se proto, abychom tomu hledání šly trochu naproti, že si sepíšeme inzerát. Nějakým záhadným způsobem se z toho spíš vyklubala parodie na inzerát a nominace na prvenství v Bizárku.
„Čím začneme?“
„Koitus přátelé…“ navrhuje Malahan místo klasického pozdravu. No, jsem si jistá, že náš inzerát nezapadne v útrobách bezedné facebookové skupiny. „Jsme dva humanoidi ženského pohlaví a hledáme si doupě, noru, brloh…“
„Hele, most to jistí… vždycky z něj můžeme skočit,“ dodávám optimisticky. „Hm, co tohle? ‚Nevadí nám noční párty, protože kvůli poruše spánku v zásadě nespíme, ale přitom se nemusíte bát, že bychom vydávaly nějaký noční zvuky my, protože jsme asociální, takže si chlapy na byt tahat nebudeme (leda by na bytě byl nějaký erární k použití, to by se potom nějaké zvuky mohly ozývat, ale to se předem domluvíme)‘?“
„Erární chlap k použití, prostě ta představa. Občas ho vytáhneš z šatny, po aktu omyješ a vrátíš zpátky.“ To už se skoro válíme smíchy.
„Ještě kdyby tam měl přítelkyni. ‚Ťuk ťuk, promiň Míšo, že ruším, mohla bych si půjčit tvého přítele? Toho svýho nemůžu nikde najít a to víš, dostala jsem chuť.‘

Bez humoru to prostě nejde. Mimochodem, kdyby měl někdo zájem o naše další hlody, tak si může odskočit na náš společný blog.

Pro mě to není poprvé, co si takhle hledám byt, nebyla jsem celé období studia na vysoké škole na koleji, v prvním ročníku jsem bydlela na Smíchově. Tehdy jsem měla docela problém se o sebe postarat (psala jsem i o tom článek na svůj tehdejší blog), protože se krátce předtím na mě vykašlaly dvě ‚kamarádky‘ se kterými jsem měla bydlet, a tahle velká změna včetně těch podrazů mě uvrhla do deprese (skutečné deprese, ne depky, neplést si to). Ale přežila jsem to a naučila jsem se, že na lidi není spolehnutí. A taky jsem se naučila, jak být samostatný rádoby vysoce funkční Asperger. Ono to hodně zocelí.

A asi se teď s Malahan budeme muset pomodlit k Hohu©, až si začneme hledat práci (Hůh je můj překlep na tabletu, který teď vesele používáme, skloňuje se takto: 1. pád Hůh, 2. pád Hoha, 3. pád Hohu, 4. pád Hoha, 5. pád Hože, 6. pád Hohu, 7. pád Hohem), ačkoliv jsme obě nevěřící. Protože to teprve bude legrace.

One thought on “Hledání bytu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.