Robot

Často si říkám, že jedinou emoci, kterou cítím pravidelně, je vztek. Jasně, občas, když jsou dny extrémně super, tak mívám radost a když jsou dny vážně průšvih, tak cítím i docela… smutek. Ale to je asi tak všechno.

Ale přes to všechno… nedokážu svoje emoce identifikovat, popsat a ani pořádně prožít. Dneska jsme na psychologii dostali za úkol předstírat nějakou emoci před spolužáky. Já jsem dostala smutek.  Jo, to je přesně to, co na mě nejde ani trochu poznat. Kdybych nezačala přehrávat, tak by ostatní nebyli schopni rozpoznat, co jsem právě jako ‚prožívala‘. Ono se těžko hraje něco, co vám není tak docela vlastní.

blue-robot

Dalším úkolem bylo popsat na papír všechny svoje emoce, který se v nás míchají během průměrného dne. Zatímco ostatní se do toho pustili s vervou a propisky jezdily po papíře, já seděla nad tím svým netušíc, co napsat. Najít správný výraz pro svoje prožitky je jako hledat slovíčka v cizím jazyce, které jinak moc dobře znáte, ale najednou si zrovna nemůžete vzpomenout.

To, že nemáte s něčím dokonalé spojení jako valná většina populace, ještě neznamená, že to není vaší součástí a nedělá vám to problémy. A to především proto, že si lidi kolem vás myslí, že jste robot…

A vy si to myslíte taky.

Nakonec nám ještě učitelka rozdala kartičky. Na mojí bylo štěstí. Už si ani nevzpomenu, jaký otázky k tomu byly napsané, protože moje mysl byla zaměstnaná tím, jak je štěstí absolutní (tak jako neštěstí, když to vezmeme z druhé strany) a uvědomila jsem si, že asi neznám definici. Byla jsem jen krůček od toho, abych se učitelky na ní nezeptala. No vážně… kdy se můžete považovat za šťastného člověka? Když máte za sebou nepřetržitou sérii skvělých dnů řekněme… tak dva týdny? Nebo 70% dobrých a 30% špatných během půl roku? To je štěstí? Já to nevím!

Nedávno jsem jednomu klukovi definovala zamilovanost; přirovnala jsem ji k droze a popsala ji z vědeckého hlediska. Onen kluk mě nazval robotem a už se neozval. Takže asi tak.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.