A proč vlastně chceš mít Aspergera?

Tak jsem dneska konečně sebrala odvahu, popadla do ruky mobil a rozespale jsem zavolala psycholožce. Musela jsem v sobě zapřít veškeré strachy: máma mě posílala k psycholožce už minimálně třikrát (kvůli nespavosti, úzkostem a panickým atakům), ale já jsem na ní vždycky vyletěla, že nejsem blázen, že jsem v pořádku a přece nepotřebuju žádného doktora na hlavu, vždyť jemi 14panebože. Samozřejmě, že k psychologům nechodí jen blázni. Navíc i oni jsou lidi se kterými bychom měli mít empatii.

No a teď jsem to udělala. Objednala jsem se na vyšetření, protože mi vyšlo vysoké skóre v AQ testech a nízké zase v EQ testech. A protože mi jeden aspík řekl, že bych tím klidně mohla trpět, už jen proto, že jak můj brácha, tak i moje máma mají oba ADHD (porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou).

Tři moji kamarádi, kteří o tom ví, se mě zeptali na tutéž otázku – “no vidíš to, tak když se nic neprokáže, tak to se ti uleví, ne?”

Možná jo. Ale spíš ne.

Představte si, že celý život zápasíte s bolestmi hlavy a hrozně vás to vyčerpává. Dřív jste si mysleli, že je to normální, ale časem jste si všimli, že lidi kolem vás unavení nejsou, protože migrénami netrpí. A vás tak začala trápit nejistota, negativní myšlenky a rozhodli jste se, že si zajdete k doktorovi. Ten doktor vám ale řekl, že jste naprosto zraví a že si za bolest hlavy můžete jedině vy sami… uleví se vám? Hádám, že ne. Bolest hlavy nemizí, ale okolí vás považuje za hypochondra a dívají se na vás skrz prsty.

Nic příjemného. A takhle se cítím já. Mám jen jednu kamarádku, s kterou mi přátelství vydrželo už přes několik let bez hádek, následné nekomunikace, ignorace a tak dále… Ale jeden z důvodů, proč nám to vydrželo tak dlouho je ten, že žijeme každá v jiném městě a naše přátelství funguje v podstatě jen online.

Tak jako většina mých přátelství s ostatními lidmi. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.